Dilaver Ademi - A Ndëgjoni O Ju Shqiptar (Cassette)

9 thoughts on “ Dilaver Ademi - A Ndëgjoni O Ju Shqiptar (Cassette)

  1. male o ju male motrat mustafa dushku mentor vdis me motrat mustafa kallim dushku mima-te dua edhe kur ste kam me fal oj nane mensurkadriju mamiti mentori me ibrahimin mc reords me thuaj ma be hallall moj nene malvike mos fol produkt moleri elvana mahmuti maturantve migja bib elvana meda peqafon me mungon meria veselaj muharrem ahmetiu Murat.
  2. Shpjegimi për planetet e satelitët është i thjeshtë për tetëvjeçarin Ditrin Selmani. Ai madje i kupton dhe i thjeshtëzon edhe disa enigma të universit. Niveli i inteligjencës së këtij vogëlushi është mbi mesataren. Për këtë arsye për të nuk mjaftojnë ligjëratat që mbajnë mësuesit për të dhe bashkëmoshatarët e tij. Ai madje po harton teste [ ].
  3. Situata - Në vitin , Shqipëria kishte një stabilitet politik prej pak më shumë se një viti. Shqipëria nis bisedimet për një seri marrëveshjesh me Italinë. Nënshkruhen kontrata të rëndësishme koncesionare dhe në shkurt , nënshkruhet kryemarrëveshja: Traktati Italo-Shqiptar i Miqësisë dhe Sigurisë Trazirat - Traktati shkaktoi shqetësime të mëdha.
  4. DILAVER GOXHAJ: TERTIPE PËR SHQIPËRINË. Tiranë, 27 shkurt Jo më kot thonë se historia përsëritet. Ngjarjet e ditëve të fundit në Kosovë për çështjen e kufirit me Malin e Zi nuk janë aspak më shumë se ngjarjet e vitit , kur luftohej për mbrojtjen e kufijve nga Qeveria e Vlorës dhe kur Evropa i fali fqinjëve tanë territoret tona.
  5. GREQI – Një histori drithëruese ka rrëmbyer vëmendjen e shumicës së mediave greke këto ditë, me daljen në dritë të një skandali, ku përfshihet edhe një shqiptare, e cila akuzohet se dërgoi djalin e saj 5 vjeç për të përmbushur epshet seksuale të një prifti. Skandali po ndiqet prej vitit nga “Fonirodopis”, por dje gjeti jehonë edhe te “Protothema.
  6. “Për çdo shqiptar Gjergj Kastrioti Skënderbeu është heroi ynë, prijësi ynë, do të mbetet gjithnjë”, tha kryeministri Haradinaj. Don Shan Zefi, kancelar i Kancelarisë së Ipeshkvisë Prizren-Prishtinë, falënderoi kryeministrin Haradinaj, duke thënë se pa ndihmën e qeverisë nuk do të ishin në këtë ditë solemne.
  7. Ditën e djeshme u përhap lajmi nga disa media në gjuhën arabe dhe më pas u publikua në mediat shqiptare, se Alvin Berisha është nxjerrë nga kampi Al Hol në Siri. Afrim Berisha, babai i 11 vjeçarit Alvin Berisha ka përgënjeshtruar sot lajmin e shpërndarë në mediat shqiptare të martën se djali i .
  8. Fillimi / Kultura / Dilaver Goxhaj: Një monografi me vlerë historike. Dilaver Goxhaj: Një monografi me vlerë historike. 20/11/ i cili bëhet drejtues i një organizate revolucionare ilegale me shtrirje jo vetëm në të gjithë skajet e trojeve shqiptare në Jugosllav, por .
  9. Filmi shqiptar “2 gisht mjaltë”, vjen me sukses befasues në Zvicër. Dy yjet e ekranit dhe skenës shqiptare: Elvana Gjata dhe Ermal Mamaqi kanë qenë të pranishëm dhe kanë shkëlqyer në mbrëmjen gala të premierës së filmit, në kinemanë RiffRaff të Cyrihut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *